Dzień Europy

Dzień Europy

   Jak co roku, na początku maja w Naszej Szkole, kultywujemy tradycje europejskie. W dniu 6 maja 2010 pod opieką p. mgr Haliny Głogowskiej-Urbańczyk oraz p. lic. Marzeny Kubas obchodziliśmy Dzień Europy.

W pierwszej części, przeznaczonej dla klas starszych, uczniowie zaprezentowali multimedialne ciekawostki o krajach Europy. Można było się dowiedzieć interesujących szczegółów o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Austrii, Estonii, Francji, Szwajcarii oraz Turcji. Następnie nadeszła pora na sprawdzenie wiadomości uczniów o naszych sąsiadach z Unii. Konkurs został rozstrzygnięty i bezapelacyjnie wygrał go Michał Krzemień z kl. 5. Jury składało się z reprezentantów Parlamentu Europejskiego, czyli autorów prezentacji.

W drugiej części, przeznaczonej dla klas młodszych, na samym początku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jak dobrze mieć przyjaciół w całej Europie”. Zwycięzcy odeszli obdarowani atrakcyjnymi upominkami. Zaś starsi koledzy zatańczyli następujące tańce:

1. krakowiak
2. tarantella
3. walc wiedeński
4. "belgijski"
5. walc angielski
6. flamenco
7. kankan
8. sirtaki (zorba)
9. tańce irlandzkie

Szczęśliwa widownia mogła sama wziąć udział w nauce tańca i po chwili cała sala bawiła się w rytm muzyki z różnych krajów.

Organizatorki składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, Pani Dyrektor oraz Wydawnictwu Macmillan, którzy byli ofiarodawcami nagród w konkursach.
Do zobaczenia za rok! 

Opracowanie: mgr Halina Głogowska-Urbańczyk