Informacje o rekrutacji do szkół średnich na rok szkolny 2019-2020

Informacje o rekrutacji do szkół średnich na rok szkolny 2019-2020

REKRUTACJA

DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 

i  SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

informacja dla rodziców i uczniów

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 - informacja dla uczniów i rodziców.

Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zamieściło najważniejsze pytania i odpowiedzi  dotyczące rekrutacji, terminów egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposobu punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Informacje z przeznaczeniem dla uczniów i ich rodziców będą aktualizowane i uzupełniane o nowe treści.

Zachęcam do zapoznania się z informacjami: www.men.gov.pl/rekrutacja

doradca zawodowy: mgr Agnieszka Kolasa

 

XXI POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE W OŚWIĘCIMIU

Decyzja o wyborze dalszej drogi kształcenia oraz zawodu jest jedną z najważniejszych życiowych decyzji jaką podejmuje każdy młody człowiek. Aby pomóc w trafnym wyborze, powiatowe placówki oświatowe przygotowały szeroką ofertę edukacyjną dla uczniów.

W dniu 08.01.2019r. w hali sportowej PZ2SOMSiT szkoły powiatu oświęcimskiego przygotowały stoiska, przy których uczniowie mogli uzyskać informacje na temat interesujących ich kierunków kształcenia, a także skorzystać z pomocy doradców zawodowych. 

Równolegle z targami odbywały się także „Dni Otwarte” popularnego „Chemika”. Jak zawsze odwiedzający szkołę uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli liczyć na wiele niespodzianek oraz mnóstwo atrakcji: quizy, pokazy, eksperymenty, prezentacje.

Więcej informacji o programie wydarzenia w linku obok: http://www.pz2.edu.pl/info/wp-content/uploads/2019/01/Targi-2019.pdf

Drodzy uczniowie zachęcamy Was do odwiedzenia także stron internetowych szkół ponadpodstawowych, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje na temat interesujących Was kierunków.

Doradca zawodowy: mgr Agnieszka Kolasa

https://kulturalnypowiat.pl/aktualnosci/xxi-powiatowe-targi-edukacyjne-oswiecim/

PORTAL OŚWIATOWY -  powiat oświęcimski - REKRUTACJA

Czy mam szansę dostać się do wybranej szkoły?
Kalkulator punktów Wyd. Operon

Pliki do pobrania:

1_barometr_zawodow_wojewodztwo_malopolskie_2019_powiat_oswiecimski.pdf (Rozmiar: 171314 bajtów)
Plakat_nt_rekrutacji_2019.pdf (Rozmiar: 406274 bajtów)
Prezentacja_nt_rekrutacji_2019.pdf (Rozmiar: 1050587 bajtów)