Policjanci w naszej Szkole!

   Naszą Szkołę odwiedzili niedawno policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, którzy opowiedzieli uczniom klas pierwszych o swojej ciekawej pracy, a także porozmawiali z pierwszoklasistami o konieczności bezpiecznego zachowania się w drodze do i ze szkoły.

     Podczas spotkania uczniowie rozmawiali na temat niebezpiecznych sytuacji, które mogą napotkać jako piesi. Przypomnieli sobie zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię, czy z  podróżą samochodem. Z bliska przyjrzeli się wyposażeniu, jakie policjant ma zawsze przy sobie oraz dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z tą pracą.

   Następnie pierwszoklasiści zostali zaproszeni do obejrzenia radiowozu. Nie obyło się bez prezentacji sygnałów świetlnych i dźwiękowych, co wzbudziło wiele radości. Można było nawet zasiąść za kierownicą i poczuć się przez chwilę, jak prawdziwy policjant na służbie!   Pani dyrektor Agata Kowol wraz z wychowawcami p. Alicją Rembiesą i p. Edytą Czerwienką oraz uczniami podziękowali Gościom za tę pouczającą wizytę, z której relację można obejrzeć w naszej Galerii.