WYJĄTKOWA OKAZJA. NIEZWYKŁA WYCIECZKA. Propozycja nauczyciela języka angielskiego DLA KLAS V-VI

Zaproszenie na EuroWeek dla szkół podstawowych

 

„EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami
do udziału w przygotowanej przez Europejskie Forum Młodzieży edycji obozu szkoleniowego (w wieku 11-13 lat): „EuroWeek – Szkoła Liderów”.
Obozy odbędą się w malowniczo położonych  górskich miejscowościach na Ziemi Kłodzkiej – Długopole Dolne w Ośrodku Wczasowym  „SILESIA” lub Długopołe Zdrój w Ośrodku Wczasowym „Aleksander” w terminach od 16 .09 do końca października 2012 r. - obóz trwa 5 dni.

Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Część zajęć (do 50 %) będzie prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku,  Litwy, Łotwy, Indonezji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii i Turcji.
Poziom języka angielskiego zostanie dopasowany do grupy. Istnieje również możliwość tłumaczenia niektórych zajęć. Program organizowany jest przy współpracy
z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich.

Wkład uczestnika w projekt wynosi 295 zł. + koszty dojazdu

 

Zapisy i dodatkowe informacje u p. Haliny Głogowskiej-Urbańczyk

  Opis Programu „EuroWeek – Szkoła Liderów

Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.


Zajęcia będą prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki Południowej, Środkowej, Afryki, Azji, jak również międzynarodowych wymian młodzieży. Ponadto każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez EFM.

Po zakończeniu obozu Europejskie Forum Młodzieży będzie przesyłać wszystkim zainteresowanym aktualne informacje na temat projektów EVS i wymian młodzieży.

Każdy z uczestników otrzyma Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia
 „EuroWeek – Szkoła Liderów”


ZAKWATEROWANIE:

Ośrodku Wczasowym „Aleksander” w Długopolu Zdroju.  

 Możliwość bezpłatnego  korzystania

 z internetu bezprzewodowego.
      Wyżywienie 3 x dziennie.

 

DOJAZD NA MIEJSCE SZKOLENIA:
Wszyscy uczestnicy zostaną odebrani
 
z dworca PKP lub PKS w Bystrzycy Kłodzkiej przez opiekuna grupy i zawiezieni na miejsce szkolenia. Jest możliwość bezpośredniego przyjazdu do Długopola Zdroju pociągiem.

Na miejsce szkolenia można dotrzeć również indywidualnie lub
transportem własnym.

 
Młodzież zostanie zakwaterowana w Ośrodku Wczasowym „SILESIA” (
www.hotelsilesia.com.pl) w Długopolu Dolnym  (ok. 1000 m od Parku Zdrojowego, 2000 m od Stacji PKP  w Długopolu Zdrój) lub