Akcja SZLACHETNA PACZKA

W tym roku w dniach 12 i 13 grudnia (w sobotę i w niedzielę) w  naszej szkole będzie znajdować się magazyn Szlachetnej Paczki rejonu oświęcimskiego. Wjazd do szkoły wyjątkowo w tych dniach będzie możliwy od strony ulicy Brzozowej (ma być zapewniony nadzór), a także od ulicy Szkolnej. Paczki będą przyjmowane w godzinach od 9.00 do 19.00. Liderem rejonu jest Pani Anna Matusz, tel. 500 071 748

Dodatkowa informacja dla Darczyńców: paczki powinny być oznaczone kodem rodziny oraz powinny zostać ponumerowane. Jeśli np. paczek będzie 20 dla jednej rodziny, to należy je opisać, 1 z 20, 2 z 20, 3 z 20 itp.

Admin


Przekazujemy praktyczne wskazówki w przygotowaniu paczki.

* Paczki możesz dostarczyć wyłącznie do tego magazynu, z którego wybrana została rodzina.

* Pamiętaj, że po wybraniu przez Ciebie rodziny nikt inny nie będzie już dla niej przygotowywał paczki.

* Nie musisz zaspokoić wszystkich potrzeb rodziny, zwróć jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy są dla rodziny bardzo ważne.

* Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób.

* Paczki powinny być podzielone na kilka, poręcznych, niezbyt ciężkich pudeł, prosimy nie dostarczać do magazynu produktów zapakowanych w reklamówki czy worki foliowe. Należy pamiętać, że w większości magazynów nie będzie sprzętu do transportu przygotowanych paczek - będą one noszone ręcznie siłami Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI.

* Każde pudło i inne pakunki powinny być opisane kodem rodziny oraz opatrzone numerem, pudła i pakunki należy numerować według klucza: np. 1 z 5, 2 z 5 itd.

* W Paczce powinny znaleźć się suche i trwałe artykuły spożywcze. Prosimy, aby nie pakować do pudeł produktów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, wylaniu, rozgnieceniu.

* Aby prezent nabrał świątecznego charakteru można owinąć pudła świątecznym papierem! Warto też dodać kilka słów od siebie dla rodziny – chociażby na świątecznej kartce, czy w liście.

 Aby cała Polska mogła na żywo śledzić wyniki SZLACHETNEJ PACZKI…

… w trakcie finału w magazynach będziemy wybierali informacje o wartości paczki i liczbie osób zaangażowanych w jej przygotowanie. Jednak nie uda nam się to bez Waszego wsparcia. Możecie sprawić, że przekazywane w świat wyniki będą prawdziwe i będą cieszyły całą Polskę. Prosimy – w czasie wizyty w magazynie wypełnij kartę i wrzuć do pudełka. Badanie jest anonimowe, a jego wynik analizowany będzie jedynie w zbiorczym zestawieniu.