Klasa 5b uczęszcza w tym roku szkolnym na cykl lekcji programowania robotów organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Jest to innowacja pedagogiczna, z której korzystają nasi uczniowie.

     Na pierwszych zajęciach poznawaliśmy zasady podłączenia i pierwszego sterowania mBotami. Odbyła się również gra w recykling oraz mecz piłki nożnej przy pomocy drużyn robotów. Nie wiadomo kiedy upłynął czas zajęć, a w trakcie zabawy uczniowie nauczyli się pracy zespołowej oraz trenowali logiczne myślenie.

     Na drugich zajęciach ćwiczyliśmy zmianę koloru świateł w zależności od wydanej komendy. Była też gra w policjantów i złodziei, których rozróżnialiśmy właśnie po kolorach.

     Trzecie zajęcia pokazały nam możliwości robotów w rysowaniu. W  zależności od kodu robot rysował różne wzory lub pisał inicjały swoich programistów.

     Czwarte zajęcia były poświęcone czujnikom i ich pracy w zależności od intensywności światła. Czy robot przykryty czapką też działa?

     Ta innowacja nauczyła nas trochę więcej o świecie programowania i kodowania informacji. Były to niezapomniane doświadczenia i miła zabawa!

 

 

Opracowanie: mgr Halina Głogowska - Urbańczyk